Góry Bardzkie – Kłodzka Góra 757 m n.p.m

20 lutego, 2020

Jedziemy w Góry Bardzkie, za cel obierając zdobycie drugiego co do wielkości, szczytu pasma (a mimo tego należącego do Korony Gór Polski). Mowa oczywiście o Kłodzkiej Górze 757 m n.p.m. (różne źródła podają różne wysokości). Ktoś mógłby zapytać: „Ej, czy do Korony przypadkiem nie powinny należeć tylko najwyższe szczyty?”. Otóż to. W okresie jej ustanawiania, Kłodzka Góra była uważana za najwyższy szczyt. Jednak najnowsze pomiary geodezyjne wykazały, że wyższa jest Szeroka Góra 766 m n.p.m. Taka sprawa.

Kierujemy się na miejscowość Podzamek, niedaleko Kłodzka. Tam na przecięciu się niebieskiego szlaku z drogą, zostawiamy samochód na dużym, leśnym parkingu. Ruszamy po kolejny szczyt KGP.

Wysokość zdobywamy już na samym początku, pokonując delikatnie stromawe, ale niedługie podejście pod Podzamecką Kopę i Grodzisko.

Podzamecka Kopa 615 m n.p.m.

Dalej wędrujemy już praktycznie po płaskim zdobywając jeszcze Jelenią Kopę. Co jakiś czas las się przerzedza, co trochę odsłania widoki. Ogólnie punktów widokowych brakuje.

Wędrówka niebieskim szlakiem.
Pit stop na niebieskim szlaku.
Widoki z niebieskiego szlaku.

Na przecięciu szlaków schodzimy z niebieskiego i wbijamy na żółty. Po chwili znajdujemy słupek z tabliczką i skrzynką z pieczątką. Jesteśmy na Kłodzkiej Górze. Szczyt jest całkowicie zarośnięty, nie ma mowy o jakichkolwiek widokach.

Kłodzka Góra 757 m n.p.m.

Wracamy tak jak przyszliśmy.

Realizcja trasy w endomondo. Poniżej punktacja GOT.

Endomondo
https://www.endomondo.com/users/32212619/workouts/887235773

GOT – podsumowanie
—————————
TRASA : Przełęcz Kłodzka – Kłodzka Góra – Przełęcz Kłodzka
NR GRUPY GÓRSKIEJ WG REG. GOT PTTK: S.12
PUNKTÓW WG REG. GOT PTTK: 5+2=7

Wszystkie wpisy z tego rejonu