Podgórze Karkonoskie – Hejlov 835 m n.p.m.

9 maja, 2024

Hejlov to nie jest szczególnie atrakcyjnym celem wycieczek, natomiast dla osób kolekcjonujących Koronę Sudetów Czeskich jest to punkt obowiązkowy. Przez wierzchołek nie przebiega żaden szlak, natomiast nie jest położony daleko od szosy. Na miejsce docieramy zjeżdżając z drogi 294 w prawo jadąc od miejscowości Rokytnice nad Jizerou na małą asfaltową dróżkę. Nie jedziemy nią długo, zatrzymujemy się obok przydrożnej kapliczki „U Panny Marie”.

Jest to niewielka drewniana kapliczka stojąca pomiędzy dwoma drzewami na niedużej łące. Obok jest ławka i wystarczająco miejsca, aby zostawić auto bez tamowania ruchu. Z tego miejsca do repera i towarzyszącej mu biało-czerwonej tyczki jest około 100m w linii prostej. Aby dojść do szczytu kontynuujemy marsz drogą w kierunku w którym jechaliśmy autem. Po około 50m skręcamy w las po lewej stronie i szukamy naszej tyczki. Nie jest ona daleko od jezdni. Na tyczce widnieje napis wykonany markerem z nazwą szczytu.

Robimy kilka fotek i stwierdzamy, że punkt zaznaczony jako szczyt na mapach.cz jest wyższy niż ten w którym jesteśmy. Dla świętego spokoju idziemy w to miejsce i na oko faktycznie jest tu wyżej, natomiast nie ma żadnych szczególnych znaków, jak tabliczki, tyczki, nic. Po drodze przekracza się leśną ścieżkę, która wychodzi z las na sporą łąkę. Warto tam zajrzeć, bo są nawet ładne widoki.

Wracamy do auta. Cała wizyta tutaj zajęła nam 20 minut leniwego spaceru po lesie.

Wszystkie wpisy z tego rejonu