Góry Wałbrzyskie – Trójgarb 778 m n.p.m.

8 stycznia, 2020

Jedziemy do Gostkowa, skąd zaplanowaliśmy sobie start niedzielnego, spacerowego przejścia na Trójgarb – szczyt o trzech wierzchołkach 778, 757 i 738 m n.p.m. Na najwyższym z nich pod koniec 2018 roku oddano do użytku efektowną wieżę widokową.

Samochód zostawiamy na polnej drodze, obok zielonego szlaku zaraz po zjeździe z asfaltu (nieopodal murowanego, zabytkowego wiatraka z XVIII wieku).

Początkowy odcinek jest bardzo malowniczy – wędrujemy pośród falującego na wietrze zboża z widokami w każdą stronę. Dalej przez las szeroką drogą, co jakiś czas mijając nowe i świetnie przygotowane szałasy z ławkami i tablicami dydaktycznymi. Przy jednym z nich było nawet palenisko z rusztem i drzewem do palenia. Ostatni odcinek podejścia na Trójgarb jest trochę bardziej stromy.

Na szczycie wieża robi wrażenie, górny taras jest dobrych kilkanaście metrów powyżej wierzchołków drzew. Widoki są zacne, można tu podziwiać dużą część Sudetów. Miejsca na biwak na wieży jest na prawdę sporo.

Wracamy trochę inaczej niż przyszliśmy, żeby nie było nudno. Szlaki są odludne, przez co wędruje się bardzo przyjemnie.

Wieża widokowa na Trójgarbie jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Całość trasy przyjemna, bez wielkich przewyższeń, dobra na odświeżenie akumulatorów po całym tygodniu.

Poniżej zaplanowana trasa w mapach turystycznych i realizacja w endomondo.

Endomondo:
https://www.endomondo.com/users/32212619/workouts/1350131937

Wszystkie wpisy z tego rejonu