Karkonosze – Śnieżne Stawki, Śnieżne Kotły

8 stycznia, 2020

Ruszamy w bogatą krajoznawczą wyprawę po Karkonoszach. Zaplanowano kilka atrakcji:
– Wodospad Szklarki,
– Śnieżne Stawki, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach,
– Śnieżne Kotły,
– Łabski Wodospad,
– Źródła Łaby.

Odcinek do Schroniska pod Łabskim Szczytem jest praktycznie w całości zalesiony. Charakterem przypomina szeroką, leśną ścieżkę konsekwentnie prowadzącą pod górę.

Wyżej, po wejściu na zielony szlak prowadzący nad Stawki, poruszamy się po odsłoniętym rumowisku skalnym. Przy ładnej pogodzie mamy widoki przez cały czas.

Widok z zielonego szlaku w kierunku Schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem.

Nad Śnieżnymi Stawkami biwakujemy, bo warto.

Nad Śnieżnymi Stawkami.

Dalej trawersujemy niebieskim szlakiem stromawe podejście na Przełęcz pod Śmielcem i skręcamy na szlak czerwonym, którym docieramy nad Śnieżne Kotły.

Śnieżne Kotły

Tutaj niestety zapada decyzja o pominięciu wodospadu i źródeł Łaby ze względu na ograniczenia czasowe (ostatni pociąg). Schodzimy do Szklarskiej Poręby szlakiem żółtym.

Trasa przyjemna, godna polecenia. Podejścia mogą delikatnie przepalić nogę (uważam to za zaletę :D) W porównaniu do wejścia na Śnieżkę, czy Szrenicę, na trasie nie spotkamy wielu turystów. Trzeba pamiętać, że odcinek zielonego szlaku pod Śnieżnymi Kotłami na zimę i wiosnę jest zamknięty.

Poniżej zaplanowana trasa w mapach turystycznych i realizacja w endomondo. Dla zbierających odznaki punktacja GOT w podsumowaniu.

Endomondo:
https://www.endomondo.com/users/32212619/workouts/1350150270

GOT – podsumowanie
—————————
TRASA: Szklarska Poręba – Szklarka – Schronisko PTTK Kochanówka – Schronisko Pod Łabskim Szczytem – Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem – Przełęcz pod Śmielcem – Czarcia Ambona – Schronisko Pod Łabskim Szczytem – Szklarska Poręba
NR GRUPY GÓRSKIEJ WG REG. GOT PTTK: S.03
PUNKTÓW WG REG. GOT PTTK: 3+1+11+5+2+2+2+5=31

Wszystkie wpisy z tego rejonu