Góry Stołowe – Szczeliniec Wielki 919 m n.p.m. ZIMA

30 marca, 2020

Szczeliniec Wielki zimą nie jest jednym z tłumniej odwiedzanych miejsc. Nam to na rękę 😀 Po imprezie organizowanej przy schronisku Jagodna „Postaw Suty w Lutym”, w której jeden z WiSowców bierze udział, a reszta w tym czasie odwiedza Jagodną PN i Jagodną PD, wpadamy na krótką przechadzkę po Szczelińcu. Auto zostawiamy na parkingu w Karłowie, płacimy i ruszamy na szybką przechadzkę.

Trofea biegu „Postaw Suty w Lutym” 😀

Uzbrojeni w raczki i raki szybko znajdujemy się pod Schroniskiem. Ludzi nie ma wielu i raczej poruszają się w przeciwną stronę. Na górze czekają na nas ładne zimowe panoramy Gór Stołowych. Podbijamy się w schronisku i ruszamy dalej.

Do Tronu Liczyrzepy trasa nie różni się niczym od letniej, natomiast kawałek dalej ścieżka rozwidla się. Pierwsza ucina większość z pętelki i bypassem prowadzi do drogi w dół, natomiast pełną pętelke oznaczono znakami informującymi o niebezpieczeństwach czyhających na piechurów i wejściu na własną odpowiedzialność. Decydujemy się na opcję nr 2. Bez ostrych raczków trasa jest niemożliwa do pokonania i raczej niebezpieczna, ze względu na lód, który zalega w szczelinach i na schodach.

Zima nie wniosła specjalnie wiele do uroku tego przejścia, ale i tak było ciekawie. Fotografujemy jeszcze kilka panoram i schodzimy za dnia do samochodu. Krótki wypad, aczkolwiek zaliczyć go można do udanych. Przestrzegamy jednak przed wyjściem zimą na pełną trasę. Jest niebezpiecznie i łatwo o guza.

Wszystkie wpisy z tego rejonu